جشنواره خرید دبی یا Dubai Shopping Festival (DSF)، یکی از بزرگترین و معروف ترین جشنواره های خرید در جهان است که هر ساله در شهر دبی برگزار می گردد. امسال نیز جشنواره خرید زمستانی دبی در تاریخ 26 دسامبر 2019 الی 24 ژانویه 2020 (5 دی الی 4 بهمن ماه 98) برگزار می گردد. با لست ایونت در معرفی جشنواره خرید دبی همراه باشید.

 

جشنواره خرید دبی

جشنواره خرید دبی سالانه دو بار در فصل های تابستان و زمستان برگزار می شود. فستیوال خرید دبی در فصل تابستان (جشنواره خرید تابستانی دبی) هر ساله در ابتدای فصل تابستان و همزمان با تعطیلی مدارس آغاز می گردد و هدف اصلی آن سرگرمی، آموزش و اوقات فراغت کودکان در طول تعطیلات می باشد. فستیوال خرید دبی در فصل زمستان (جشنواره خرید زمستانی دبی) هر ساله قبل از فرا رسیدن سال نو میلادی برگزار می شود و در آن می توانید علاوه بر خرید از معروف ترین برند های دنیا، در فعالیت های مختلفی که در طی آن برپا می شوند شرکت کنید. جشنواره های فیلم، رویدادهای ویژه مخصوص جوانان، نمایش های تاثیرگذار خیابانی، آتش بازی های شبانه، نمایشگاه های بین المللی مد، و رویدادهای مختلف دیگر، بخشی از برنامه های فرهنگی و تفریحی است که برای بازدیدکنندگان این جشنواره ساماندهی می شود.

شعار جشنواره‌ی دبی (یک خانواده - یک جهان) است و در سه بخش اصلی خانواده، سبک زندگی و جامعه برگزار می شود. از آنجاییکه تلاش دولت امارت در شهر دبی ایجاد فضایی برای انجام واردات بر اساس "فروش بدون مالیات" است و این هدف را به منظور سعی در جذب بازدیدکنندگان و ورود فروشندگان بیشتر به این شهر تجاری دنبال می کند، به همین دلیل تخفیف‌ هایی تا سقف 75 درصد را به خریداران ارائه می دهد.

جشنواره خرید دبی در بین شهروندان عرب زبان دبی به "لیالی دبی" یا "مهرجان" معروف است و برای اولین بار در سال 1996 برگزار شد. در سال های اخیر و بواسطه برگزاری مراسمات و نمایشگاه های مختلف در دبی، گردشگران زیادی در طول برگزاری این جشنواره از دبی دیدن می کنند.

 

بازدیدکنندگان جشنواره خرید دبی

جشنواره خرید دبی فرصت مناسبی برای مسافرت با تمام اعضای خانواده است. در این جشنواره می توانید علاوه بر استفاده از تخفیف برندهای معروف دنیا، در جشن های موسیقی محلی و کنسرت های بزرگ موسیقی شرکت نمایید. همچنین می توانید با قدم زدن در خیابان های دبی از مراسم های آتش بازی و کارناوال های بزرگ دیدن کنید. نکته جالب توجه این است که برگزار کنندگان این جشنواره، به فکر برنامه‌های مناسب ویژه کودکان و یا افراد میان سال نیز بوده اند. برنامه های مختلف نظیر انواع مسابقه، برنامه های آموزشی و کارگاهی در طی برگزاری فستیوال دبی برای کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

 

تاریخ برگزاری جشنواره خرید دبی

25 امین دوره جشنواره خرید دبی در تاریخ 26 دسامبر 2019 تا 24 ژانویه 2020 (5 دی الی 4 بهمن ماه 98) در شهر دبی کشور امارات برگزار می گردد.