جشنواره فیلم لندن (London Film Festival) بزرگترین و مهمترین رویداد در صنعت سینما در بریتانیا است و به عنوان مکانی برای نمایش برترین و خلاقانه‌ترین آثار سینمای دنیا بشمار می‌آید. 17 امین دوره این جشنواره از تاریخ 20 الی 29 دی 98 (10 تا 19 ژانویه 2020) در شهر لندن برگزار می گردد. با لست ایونت در معرفی این جشنواره همراه باشید.

 

جشنواره فیلم کوتاه لندن

جشنواره فیلم کوتاه لندن (LFF) دهه ششم عمر خود را سپری می‌کند و همه ساله تحت نظارت و پشتیبانی بنیاد فیلم بریتانیا (BFI) برگزار می گردد.جشنواره لندن سالانه حدود 300 فیلم از 50 کشور جهان را به نمایش می گذارد و انواع ژانرهای فیلم های کوتاه از جمله آثار درام، کمدی، ژانر وحشت و علمی-تخیلی، مستند، تجربی، انیمیشن، موسیقی و همچنین آثاری که در اینترنت منتشر شده اند، و فیلم هایی که با بودجه کم ساخته شده اند را می پذیرد. این جشنواره به عنوان ویترینی برای عرضه فیلم های کوتاه مستقل که با وجود محدودیت ها و موانع ساخته شده اند، محسوب می شود.

  • لندن از خصوصیات ویژه ای برخوردار است و رویکردی غیر متعارف در برابر سینمای متعارف دارد، در حقیقت فضایی هیجان انگیز و پر انرژی برای گردهمایی استعدادهای خلاق به شمار می آید.

این همایش در کنار فیلم، مجموعه ای از اهدای جوایز در بخش هایی مانند جایزه شورای فرهنگی بریتانیا برای بهترین فیلم کوتاه جدید، جایزه شبکه فیلمسازان (Shooting People Award) برای بهترین فیلم دانشجویی، و جایزه جشنواره فیلم کوتاه و انیمیشن Encounters برای بهترین انیمیشن کوتاه را به نمایش می‌گذارد همچنین موسیقی زنده، سمپوزیوم های آموزشی و صنعت فیلمسازی، ضیافت های جشن، و جلسات نقد و گفتگو فضایی پویا و مهیج را فراهم می نماید.

 

تاریخ برگزاری جشنواره فیلم کوتاه لندن

17 امین دوره جشنواره فیلم کوتاه لندن از تاریخ 10 الی 19 ژانویه 2020 (20 الی 29 دی ماه 98) در شهر لندن کشور انگلستان برگزار می گردد.

 

سایت جشنواره فیلم کوتاه لندن

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نمایشگاه، به سایت زیر مراجعه نمایید:

www.shortfilms.org.uk